+420 721 751 146 rovnatka@gmail.com

O nás

Dokonale rovný chrup je nezbytnou součástí krásného úsměvu a ten zase základem skvělé vizáže, po níž většina z nás touží. Ne každý z nás dostává perfektně vytvarovaný chrup do vínku, pomocí moderních metod je ale dnes možné většinu vad v postavení chrupu účinně léčit. V ordinaci MUDr. Radka Kokaisla na Praze máme s ortodontickou péčí více než dvacet let zkušeností a dlouhodobě se snažíme poskytovat svým pacientům maximálně kvalitní péči, která je spolehlivě zbaví esteticky i funkčně neuspokojivých nerovností zubů. Budeme rádi, pokud se v naší ordinaci v Poliklinice Malešice potkáme i s Vámi!

Vady v postavení zubů mohou nabývat mnoha různých podob. V ordinaci se setkáváme nejen s pacienty, jejichž nerovnosti mají čistě estetickou povahu, tak s těmi, kterým špatné postavení zubů brání při skusu. Především v případě mladších pacientů bývá často ortodontický zásah nutný pro zajištění správného vývoje čelisti nebo k přirozenému růstu stálých zubů. Závažné ortodontické potíže ale zdaleka nejsou jen výsadou menších pacientů – dospělí pacienti nás často navštěvují třeba za účelem zajištění místa pro vytvoření můstku.

Při léčbě v současnosti nejvíce využíváme různé typy fixních rovnátek. Dobře známá snímatelná rovnátka, jejichž zjevnou nevýhodou bývá požadavek na velkou disciplinovanost pacienta: při jejich sejmutí se dosažený výsledek velmi rychle vrací zpět, a to nakonec znemožňuje i opětovné nasazení aparátu. Snímatelná rovnátka si v průběhu léčby udržují své pevné místo, a to hlavně jako prostředek k udržení výsledku dosaženého jiným způsobem léčby. Často je také využíváme u některých dětských pacientů.

Samotná fixní rovnátka jsou dnes dostupná v širokém množství variant, včetně tzv. neviditelných rovnátek (jedná se o lingvální aparáty, které jsou lepeny na vnitřní stranu zubu) nebo rovnátka s keramickými zámky. Takové druhy rovnátek jsou zcela esteticky uspokojivé a dokáží tak pomoci i dospělým pacientům, kteří se bojí pocitu nepatřičnosti při nošení rovnátek. Doba léčby fixním aparátem se může podstatně lišit, řádově jde o jeden až dva roky; totéž platí pro konečnou cenu léčby.

Trpíte-li Vy nebo Vaše děti některou z vad v postavení chrupu a chcete znovu dosáhnout krásného úsměvu i plné funkčnosti Vašeho chrupu, budeme rádi, pokud se zastavíte v naší ordinaci a domluvíte se s námi na detailním plánu své léčby. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Ordinační hodiny:

Pondělí 7 – 17
Úterý 7 – 17
Středa 7 – 17
Čtvrtek Poliklinika Modřany: 14 – 16
Pátek

 

Smluvní pojišťovny:

  • 111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)
  • 207 – Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)
  • 211 – Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZPMV)
  • 201 – Vojenská zdravotní pojišťovna (VoZP)
  • 205 Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP)